Välkommen till
Maskin Väst i Mariestad

Bolaget grundades i Karlstad 2000 och ingår i samma koncern som Maskin Väst i Kumla och Mariestad.
Tillsammans har vi fullservice anläggningar på alla våra orter samt samarbetar med flera externa partners.

Maskin Väst Mariestad

Kontakt

Hammarsmedsgatan 23, 542 35 Mariestad
0501-65090
mariestad@maskinvast.se

Försäljning

Öppettider
Måndag-fredag: 07.00-16.00

Reservdelar

Öppettider
Måndag-fredag: 07.00-16.00

Verkstad

Öppettider
Måndag-fredag: 07.00-16.00

Säljare

Staffan Niklasson

Platschef/säljare
070-330 07 98
staffan.niklasson@maskinvast.se

Stefan Hovbrink

Entreprenad
070-276 01 80 stefan.hovbrink@maskinvast.se

Leif Persson

Entreprenad
070-884 08 51
leif.persson@maskinvast.se

Lennart Jonsson

Lantbruk
070-233 59 27 lennart.jonsson@maskinvast.se

Peter Svensson

Skog
070-268 93 23 peter.svensson@maskinvast.se

Butik / Reservdelar

Leif Rosenlind

0501-650 96
leif.rosenlind@maskinvast.se

Calle Rosenqvist

0501-650 88
calle.rosenqvist@maskinvast.se

Verkstad

Emil Johansson

0501-650 95
emil.johansson@maskinvast.se

Johannes Roslund

Inge Forsell

Inge Jonsson

Daniel Lugnberg

Rikard Johansson

Johannes Strömvall

William Kiss

Mikael Larsson

Samuel Ågren

Pontus Ljungström

Ekonomi /
administration

Michael Eriksson

Ekonomiansvarig
michael.eriksson@maskinvast.se

Kerstin Jonsson

Ekonomiassistent
kerstin.jonsson@maskinvast.se

Entreprenad

Lantbruk

Skogsbruk

Reservdelar

Verkstad