Välkommen till
Maskin Väst i Kumla

Bolaget grundades i Kumla 1993 och ingår i samma koncern som Maskin Väst i Karlstad och Mariestad.
Tillsammans har vi fullservice anläggningar på alla våra orter samt samarbetar med flera externa partners.

Maskin Väst Kumla

Kontakt

Företagsgatan 1, 692 71 Kumla
019-582 373

Försäljning

Öppettider
Måndag-fredag: 07.00-16.00

019-57 00 50

Reservdelar

Öppettider
Måndag-fredag: 07.00-16.00

019-582 373

Verkstad

Öppettider
Måndag-fredag: 07.00-16.00

019-582 373

Säljare

Tobias Abrahamsson

Entreprenad och lantbruk
070-353 45 63
tobias.abrahamsson@maskinvast.se

Peter Svensson

Skogsbruk
070-268 93 23
peter.svensson@maskinvast.se

Mattias Sande

Lantbruk
070-268 97 27
mattias.sande@maskinvast.se

Butik / Reservdelar

Bernt-Inge Johansson

Reservdelar och verkstad
019-58 23 73
bernt-inge.johansson@maskinvast.se

Verkstad

Urban Svensson

019-58 23 73
urban.svensson@maskinvast.se

Anders Nilsson

William Norrman

Markus Ferm

Ekonomi /
administration

Lisa Holm

Ekonomichef
054-80 83 71
lisa.holm@maskinvast.se

Marcus Andersson

Controller
072-70 40 873 marcus.andersson@maskinvast.se

Susanne Persson

Administration
054-80 83 70 susanne.persson@maskinvast.se

Susanne Eriksson

Ekonomiassistent
susanne.eriksson@maskinvast.se

Entreprenad

Lantbruk

Skogsbruk

Reservdelar

Verkstad