Välkommen till
Maskin Väst i Karlstad

Bolaget grundades i Karlstad 2000 och ingår i samma koncern som Maskin Väst i Kumla och Mariestad.
Tillsammans har vi fullservice anläggningar på alla våra orter samt samarbetar med flera externa partners.

Maskin Väst Karlstad

Kontakt

Blekegatan 10, 652 21 Karlstad
054-80 83 80
info@maskinvast.se

Försäljning

Öppettider
Måndag-fredag: 07.30-16.30

054-80 83 80

Reservdelar

Öppettider
Måndag-fredag
: 07.00-16.30

054-80 83 83

Verkstad

Öppettider
Måndag-fredag
: 07.00-16.00

Entreprenad 070-285 92 04
Lantbruk 054-80 83 85
Skog 054-80 83 95

VD / Säljare

Daniel Bryske

VD / Säljare
054-80 83 81, 073-043 33 00 daniel.bryske@maskinvast.se

Mårten Karlsson

Entreprenad
070-208 5317 marten.karlsson@maskinvast.se  

Christian Eriksson

Entreprenad
070-265 39 38 christian.eriksson@maskinvast.se

Thomas Olsson

Entreprenad / Skog
054-80 83 79, 070-268 05 04 thomas.olsson@maskinvast.se

Peter Svensson

Skog
070-268 93 23 peter.svensson@maskinvast.se

Anton Bodén

Lantbruk
054-80 83 88, 070-671 09 33 anton.boden@maskinvast.se

Ronnie Lindh

Lantbruk
054-80 83 72, 070-826 79 90 ronnie.lindh@maskinvast.se

Johan Lidén

Lantbruk
070-268 50 61
johan.liden@maskinvast.se

Butik / Reservdelar

Tobias Axelsson

054-80 83 83
tobias.axelsson@maskinvast.se

Linda Sjöström

054-80 83 83
linda.sjostrom@maskinvast.se

Marcus Westlund

054-80 83 83
marcus.westlund@maskinvast.se

Mikael Persson

054-80 83 83
mikael.persson@maskinvast.se

Mattias Johansson

054-80 83 83
mattias.johansson@maskinvast.se

Carola Lindborg

Administration
carola.lindborg@maskinvast.se

Nyleverans / Reklamationer

Reijo Hakkarinen

Fredrik Schutzer

054-80 83 99

Verkstad / Entreprenad

Tobias Lindström

070-268 8829 tobias.lindstrom@maskinvast.se

Christoffer Larsson

David Julin

Anton Sundin

Ludwig Skog

Robin Balke

Verkstad / Lantbruk

Didrik Trandem

054-80 83 85
didrik.trandem@maskinvast.se

Adam Vestlund

Tommy Edlund

André Fornander

Verkstad /
Skog

Niclas Dalberg

072-704 06 88 niclas.dalberg@maskinvast.se

Christopher Hjorth

Victor Rydén

Erik Gustavsson

Lars-Erik Björklund

Ekonomi /
administration

Lisa Holm

Ekonomichef
054-80 83 71
lisa.holm@maskinvast.se

Marcus Andersson

Controller
072-70 40 873 marcus.andersson@maskinvast.se

Susanne Persson

Administration
054-80 83 70 susanne.persson@maskinvast.se

Susanne Eriksson

Ekonomiassistent
susanne.eriksson@maskinvast.se

Entreprenad

Lantbruk

Skogsbruk

Reservdelar

Verkstad